24 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Європейський День Парків

Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк – це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.

Дата святкування була обрана не випадково – саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

День Незалежності Держави Еритрея

Еритрея межує на півдні з Ефіопією, на заході з Суданом, на південному сході з Джибуті. З півночі омивається Червоним морем. Свою незалежність від Ефіопії Держава Еритрея проголосив 24 травня 1991 року. Юридично визнано Ефіопією та Великобританією після проведеного референдуму в 1993 році.

За формою правління Еритрея є парламентською республікою. Глава держави і уряду – президент. Державний устрій – унітарна держава.

День слов’янської писемності і культури

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

Іменини: Мефодій, Кирило, Ростислав, Михайло, Олександр

День в історії:

1093 — на річці Стугні половці розбили військо київського князя Святополка Ізяславича, після чого зобов’язали його одружитися з дочкою хана Тугоркана

1571 — війська кримського хана Девлет-Ґерая захопили і до тла спалили Москву

1822 — Еквадор отримав незалежність від Іспанії

1844 — з Вашингтона до Балтимора відправлено першу телеграму азбукою Морзе

1883 — відкрито Бруклінський міст, що сполучає Мангеттен і Бруклін, один із символів Нью-Йорка

1956 — в Лугано відбувся перший конкурс пісні Євробачення

1964 — на стадіоні в Лімі через тисняву під час футбольного матчу Перу — Аргентина загинули 300 осіб

1993 — Еритрея отримала незалежність від Ефіопії