Штрафи за неправдиві виклики спеціальних служб можуть значно підвищити

Політика

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 3046 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки».

Автори законопроєкту зазначають, що завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян та виховання в громадян точного і неухильного додержання Конституції і законів України.

«Однак у зв’язку з недостатнім на цей час розміром штрафних санкцій за порушення встановлених законодавством вимог у сфері пожежної безпеки та відсутністю адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері техногенної безпеки це завдання не вирішується у відповідних сферах життєдіяльності», – зазначають автори проєкту.

Проєктом Закону передбачається внесення змін до статей 175, 175-2, 183, 188-8, 221, 223, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виключення статті 188-16 Кодексу і внесення змін до статті 270 Кримінального кодексу України.

Сьогодні за порушення вимог пожежної безпеки та за невиконання приписів і постанов посадових осіб ДСНС, передбачено штраф на громадян від 8,5 до 119 грн, а на посадових осіб – від 34 до 170 гривень.

Проєктом Закону пропонується встановити мінімальний штраф за аналогічні адміністративні правопорушення у розмірі від 510 до 8500 грн.

Також пропонується за перше порушення вимог пожежного законодавства встановити вдвічі менший штраф, ніж за невиконання цих вимог, термін на усунення яких надано приписами чи постановами посадових осіб ДСНС.

Проєктом Закону пропонується за перше порушення вимог законодавства у сфері техногенної, пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб (стаття 175 Кодексу) встановити вдвічі менший розмір штрафної санкції ніж за невиконання цих вимог, термін на усунення яких надано приписами чи постановами посадових осіб ДСНС (стаття 188-8 Кодексу).

Окрім того, пропонується значно підвищити розмір штрафної санкції за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 183 Кодексу «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб», встановивши його на рівні від 3400 до 10200 гривень.

«Розмір максимальної штрафної санкції перевищує розмір середньої заробітної плати, встановленого у серпні 2019 року на 14,5 %, у зв’язку з тим, що у 2018 році вартість одного виїзду пожежно-рятувального підрозділу на пожежу складало 41514 гривень. Розмір максимального штрафу складає 25 % вартості виїзду пожежно-рятувального підрозділу», – йдеться у пояснювальній записці.

Джерело