22 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Єменської єдності

Ємен – одна з найдавніших цивілізацій у світі. Столиця Ємену – Сану, є одним з найстаріших міст світу. В результаті багатовікової селекції тут створили неперевершений кави – мокко, який є один з найкращих.

Сучасна Єменська Республіка була утворена 22 травня 1990 року в результаті об’єднання Єменської Арабської Республіки і Народної Демократичної Республіки Ємен, з того часу в країні відзначається національне свято – День єдності Ємену.

День Єрусалима

В Єрусалимі налічується більш ніж 2000 археологічних пам’яток, діють понад 60 музеїв, є 1578 громадських парків, понад 70 культурних центрів, 26 винних заводів. Наприклад, ботанічний сад міста має понад 6000 видів рослин.

В Єрусалимі щорічно відбувається близько 30 різних фестивалів. За днів Авраама Єрусалим називався Шалем. Лев – емблема муніципалітету Єрусалиму. Відомо, що Цар Давид був похований на горі Сіон. Єрусалим є центром трьох єврейських свят Суккот, Песах і Шавуот.

Міжнародний день біологічного різноманіття

Міжнародний день біологічного різноманіття відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /55/201 від 08.02.2001 року.

Останній дзвоник

З четвертої п’ятниці травня в школах починаються традиційні “Останні дзвінки”. Ось і прийшов час багатьом старшокласникам прощатися зі школою. Привітайте своїх друзів і знайомих із закінченням школи і виходом до “великого життя”!

Останній дзвінок зовсім не означає, що вам більше не доведеться брати участь у шкільному житті, адже випускник дорослішає. У нього колись буде і своя сім’я. Буде чудова нагода розповідати про цю подію своїм дітям, а головне ще й ще раз брати участь в останньому дзвонику – скільки душа забажає.

В 2020 році Останній дзвоник припадає на 22 травня.

Іменини: Микола, Йосип, Василь

День в історії:

1861 — Тараса Шевченка перепоховано в Каневі на Чернечій горі

1908 — брати Райт отримали патент на свій літальний апарат

1931 — розпочала свою діяльність Українська академія аграрних наук

1936 — почався перший футбольний чемпіонат СРСР

1960 — стався найсильніший у 20-му столітті землетрус з силою 9,5 балів за шкалою Ріхтера — в Чилі

1979 — похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі у Львові, який вилився у масову акцію протесту

2014 — біля міста Волноваха стався напад бойовиків ДНР на блокпост української 51-ої механізованої бригади: 17 українських вояків загинуло, 32 травмовано