Не всі медзаклади Прикарпаття отримають додаткові виплати

Суспільство

В Івано-Франківській області укладено 63 договори із Національною службою здоров’я. Це шосте місце в Україні.


Про це на брифінгу повідомив т.в.о голови облдержадміністрації Віталій Федорів, передає Суспільне.

За його словами, з першого квітня усі гроші на утримання медзакладів відшкодовує Національна служба здоров’я України. Щоб було фінансування, лікарні мали укласти відповідний договір.

“На COVID-19 треба укладати додатковий договір. Зараз ми звертаємося з проханням до Національної служби здоров’я, що той чи інший заклад має додаткове навантаження, просимо включити додатковий пакет на фінансування. Будь-яке КНП може отримувати кошти і з місцевих бюджетів. Я є прихильником медичної реформи. З першого вересня кожен медичний заклад буде перебувати у кращих фінансових можливостях, ніж є зараз”, – сказав Віталій Федорів.

Віталій Федорів додав, що поки що жоден заклад не отримав виплат. Також наголосив на тому, що в області не може бути платного лікування пацієнтів із COVID-19.

“Ліків і протоколу фактично немає. Поки що лікування здійснюється за протоколом від МОЗ, але він загальний. Не може бути платного лікування пацієнтів. Застосовуються благодійні фонди, поставки від МОЗу. Немає мови про фактичну оплату лікування, що є визначена ціна. Ці виплати буде відшкодовувати Національна служба охорони здоров’я”, – зазначив Віталій Федорів.